Julearrangement 2025

På Gården

Særlige ønsker?

Har du særlige ønsker til din bestilling? Du er altid velkommen til at kontakte os på info@md-gastro.dk eller på telefon +4596277300

Se frem til spændende nyheder fra os i 2025!

Gå ikke glip af, hvad vi har i ærmet
Med ny, frisk vind under vingerne fra Aage Damgaard ApS står Møller & Damgaard Gastro foran en spændende fremtid med nye muligheder. Vi kommer blandt andet til at udvide vores takeaway-koncept og andet så du på endnu flere udvalgte datoer kan nyde vores velsmagende menuer, der løfter en særlig lejlighed begivenhed til nye højder.

Modtag vores nyhedsbrev

Bliv opdateret, når vi lancerer nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev, og bliv løbende opdateret på vores kommende tiltag. Det bliver en rejse, der er værd at følge med i!

Når du trykker “Tilmeld”, siger du samtidig ja til at modtage en mail fra Aage Damgaard med nyheder. Du bekræfter desuden at have læst og accepteret vores betingelser for udsendelse af nyhedsbreve. *

Julefrokost ud af huset i Herning 2025

Med vores julefrokost ud af huset i Herning er I sikret høj kvalitet i alle retter. Vi sætter en ære i at lever høj kvalitet i både forretter, hovedretter og desserter, og med vores julemad ud af huset er der et bredt udvalg af retter og noget for enhver smag.

Vores julefrokostmenu i Herning byder blandt andet på gravad laks med avocado, confiteret andelår med julesauce, panne cotta med med kirsebær og choko-crunch og et rigt udvalg af andre retter, som både sætter gang i mundvandet og gør det muligt for alle at finde deres favorit fra vores julefrokost ud af huset. Når I vælger julemad ud af huset i Herning fra os, så kommer de fleste retter helt serveringsklare. Enkelte elementer skal lunes, men vi har sammensat vores julemenu ud af huset, så den er så nem som mulig for jer at servere, så jeres julefrokost bliver med mindst mulig stress og jag.

Hvis I leder efter mad ud af huset til juleaften, kan vores julebuffet også være en nem løsning, hvor I samtidig er garanteret rigtig høj kvalitet i serveringerne. På den måde er I sikret markant mindre travlhed på juleaften og kan i stedet bruge tiden på at hygge med hinanden.

I kan let bestille julemad her på siden. Og hvis I har særlige ønsker til jeres bestilling eller spørgsmål, er I altid velkomne til at skrive til info@md-gastro.dk eller ringe til os på telefon +4596277300.

Julefrokost i Herning 2025

Hvis I skal holde julefrokost i Herning og leder efter de perfekte lokaler, så har vi flere forskellige gode muligheder på “Gården” og på vores øvrige lokationer i Herning. I er velkomne til at bestille her på siden eller ringe til os og høre mere om vores muligheder.
 
 
Vi arrangerer julefrokost i Herning for 40 personer og opefter på vores forskellige venues.

Tilkøb til Julearrangement på Gården

Før middagen:

  • Rundvisning: Aage Damgaard og Kunsten (varighed: 45 min) 195,- pr. kuvert.
  • Velkomstbobler med gårdens snack kan serveres i Pyramiden 2.500,-



Under middagen:

  • Opgradering med Lombard Champagne (Standard Cuvee) 95,- pr. kuvert.

til “bobler og sprøde snacks” 

  • Bordkort + bordplan 2500 kr
  • Ekstra ret til middagen 125,- pr. kuvert.
  • Ad libitum Vinpakke 1 – Husets vine 395,- pr. kuvert.
  • Ad libitum Vinpakke 2  – Gode vine 495,- pr. kuvert.
  • Ad libitum Vinpakke 3 – Bedre vine 595,- pr. kuvert.
  • Vin, per ekstra ret 85,- pr. kuvert.
  • Natmad 125,- pr. kuvert.

 Alle ad libitum-pakker inkluderer desuden øl, sodavand og isvand



Efter middagen og frem til kl 02.00:

  • Fri bar med øl, sodavand og husets vine 295,- pr. kuvert.
  • Fri bar med øl, sodavand og husets vine + 3 longdrinks 395,- pr. kuvert.



Tilkøb af ekstra time fra kl 02.00-03.00

Pris per påbegyndt time 3500,-

Forlængelse af Fri bar med øl, sodavand og husets vine 100,- pr. kuvert.



Børn under 12 år

Festarrangement – grundpakke 495,- pr. kuvert.

Ad libitum drikkevarer under middagen 295,- pr. kuvert.

Ad libitum drikkevarer efter middagen 195,- pr. kuvert.

Tilkøb til Julearrangment på A Vinstouw

Før middagen: 

  • Rundvisning: Aage Damgaard og Kunsten (varighed: 45 min) 195,- pr. kuvert
  • Vinsmagning 395,- pr. kuvert
  • Velkomstbobler med sprøde julesnacks kan serveres i Pyramiden  2.500,-



Under middagen:

  • Opgradering med Lombard Champagne (Standard Cuvee) 95,- pr. kuvert

til “bobler og sprøde snacks” 

  • Bordkort + bordplan 2500 kr
  • Ad libitum Vinpakke 1 – Husets vine 295,- pr. kuvert
  • Ad libitum Vinpakke 2  – Gode vine  395,- pr. kuvert
  • Ad libitum Vinpakke 3 – Bedre vine 495,- pr. kuvert
  • Kaffe/te med håndlavede petitfour 75,- pr. kuvert
  • Natmad 125,- pr. kuvert

Alle ad libitum-pakker inkluderer desuden øl, sodavand og isvand



Efter middagen og frem til kl 24.00:

  • Fri bar med øl, sodavand og husets vine 195,- pr. kuvert
  • Fri bar med øl, sodavand og husets vine + 3 longdrinks 295,- pr. kuvert



Tilkøb af ekstra time fra kl 24.00-02.00

  • Pris per påbegyndt time 3500,-
  • Forlængelse af Fri bar med øl, sodavand og husets vine  100,- pr. kuvert